Teatr Miejski w Lesznie

Warsztaty teatrologiczne dla nauczycieli

Warsztaty teatrologiczne dla nauczycieli
 

Opis

W ramach realizowanego przez nas programu pod nazwą "Leszno pełne kultury - cykl zajęć edukacyjnych adresowanych do różnych grup wiekowych" zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli.

Podczas zajęć skierowanych głównie do nauczycieli języka polskiego spróbujemy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań: czym różni się recytacja od spektaklu teatralnego, jakimi zasadami rządzi się mówienie wierszem, a jakimi mówienie prozą, jakie kryteria oceny wiążą się z recytacją, czym jest spektakl teatralny, z jakich elementów się składa, czym jest teatralny znak i jak go czytać, wreszcie podejmiemy próbę określenia definicji recenzji teatralnej i jej granic. Odpowiedzi na te pytania pozwolą uczestnikom bardziej świadomie oceniać pracę uczniów, aktywnie oglądać spektakle teatralne, a także sprawdzać umiejętności postrzegania i analizy dzieł sztuki. Zajęcia mają też pomóc w bardziej efektywnym wykorzystywaniu teatru w procesie dydaktycznym.

Spotkania poprowadzi TOMASZ DOMAGAŁA - krytyk teatralny i filmowy, scenarzysta, aktor, selekcjoner najważniejszych polskich festiwali teatralnych; członek zarządu polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT; autor bloga DOMAGAŁAsięKULTURY.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Uprzejmie prosimy zainteresowane osoby o przesłanie zgłoszenia na adres: eduteatr@teatrmiejskileszno.pl
O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń.


Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu "Edukacja kulturalna" realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.
Warsztaty teatrologiczne dla nauczycieli


{text}{text}

Stopka

Zamknij