Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneLeszek Zduń

Leszek Zduń
W 1995 roku ukończył wydział aktorski PWST w Krakowie. Na scenie debiutował na drugim roku studiów w sztuce „Venezia, Venezia” Giovanniego Pampiglione. W latach 1993-1997 występował na deskach Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, a w latach 1997-2009 Teatru Narodowego w Warszawie.
Współpracował także z Teatrem Polonia i Och-Teatrem oraz podróżował po Polsce ze swoim spektaklem „Kolacja na cztery ręce” (2012), w którym także grał.
Ma w aktorskim dorobku udział w spektaklach Teatru Telewizji oraz Teatru Polskiego Radia.
Grał w przedstawieniach wyreżyserowanych m.in. przez Jerzego Grzegorzewskiego, Tadeusz Bradeckiego, Jerzego Jarockiego, Kazimierza Dejmka, Janusza Wiśniewskiego, Kazimierza Kutza, Macieja Prusa, Jana Englerta, Andrzeja Seweryna. Od dziesięciu lat nie jest związany etatowo z żadną sceną.

Najbardziej znany jest z seriali „Rodzina zastępcza” i „Rodzina zastępcza plus”, gdzie grał Kubę, ma na koncie kilka ról w filmach (np. „Wojna żeńsko-męska”, „Noc świętego Mikołaja”), ale dubbing to profesja, w której najbardziej się udziela. Użyczył głosu wielu postaciom np. Pippinowi („Władca Pierścieni”), Jamesowi Potterowi („Harry Potter i Zakon Feniksa”), księciu Zuko („Awatar: Legenda Aanga), czy Mako („Legenda Korry”). Aktor pisze także bajki dla dzieci – „Bajki w trasie i na czasie”, „Wyjątkowe Święta Kiko, Niko i Sokratesa”, „Kiko, Niko i Sokrates na wakacjach”, „Płyta do zjedzenia” (słuchowisko), „Mikołajowa przygoda w teatrze” (sztuka).
Pracuje zarówno w teatrze, jak i w filmie i telewizji oraz w dubbingu.
Prywatnie mąż aktorki Joanny Kwiatkowskiej-Zduń oraz ojciec trójki dzieci.

Więcej informacji znajdziecie Państwo TUTAJ.
Leszek Zduń


Przejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWW

Stopka

Zamknij