Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneWojciech Stefaniak

Wojciech  Stefaniak
Scenograf. W 1991 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i zwyciężył w Konkursie im. Zdzisława Czermańskiego na najlepszy dyplom tej uczelni. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Wiele podróżował, co oprócz przyjemności, było również pogłębianiem doświadczeń zawodowych.

Przypadek i kilka miesięcy spędzonych w 1995 roku w Argentynie sprawiły, że jego zainteresowania artystyczne skierowały się ku scenografii. Tej dziedzinie do dzisiaj pozostaje wierny, mając na swoim koncie scenografie do ok. 300 sztuk teatralnych. Zajmuje się również oprawą plastyczną koncertów i wystaw (przygotował m.in. polski pawilon na Expo 2000 w Hanowerze).

Współpracuje z teatrami w całej Polsce, a także w Czeskim Cieszynie, Rydze, Moskwie i Wilnie. Pracował i pracuje z najwybitniejszymi polskimi reżyserami teatralnymi i filmowymi. Realizuje również projekty z dziedziny architektury wnętrz i grafiki użytkowej. Dwukrotnie, w 2000 i 20003 roku, otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. W 2005 roku odebrał z rąk Ministra Kultury wyróżnienie za scenografię w XI Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej. Laureat łódzkiej Złotej Maski za najlepszą scenografię sezonu 2010/2011.

Więcej:
http://www.encyklopediateatru.pl/osoby/13555/wojciech-stefaniak
Wojciech  Stefaniak


Przejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWWPrzejdź na stronę: Logo - Lexus

Stopka

Zamknij