Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu

Wyszukiwarka


Menu główneZapraszamy od 29 maja!

5 maja 2021
{n_title2}

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,

na tę wiadomość czekaliśmy prawie rok. Po długich miesiącach przymusowego zamknięcia spowodowanego pandemią covid-19 możemy wreszcie zaprosić Państwa na widownię! Czas, który spędziliśmy bez Was, poświęciliśmy na intensywną pracę, a część jej efektów poznacie jeszcze przed wakacjami.

Aby nieco umilić końcówkę tego trudnego dla nas wszystkich sezonu, zapraszamy Państwa na spektakle, które pozwolą Wam oderwać się od trosk, dadzą chwile wytchnienia i wiele okazji do beztroskiego śmiechu.

Na pierwszy ogień proponujemy „Miłość i politykę”. Przewrotna, zabawna, niewymuszona komedia o sercowo-biznesowych perypetiach prominentnego polityka sprawi, że spędzicie naprawdę miły wieczór i ubawicie się do łez. Możecie być tego pewni! Przy okazji zapewniamy, że - wbrew jakimkolwiek podejrzeniom - wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób i zdarzeń jest zupełnie przypadkowe. W obsadzie, m.in. Aneta Todorczuk, Anna Oberc i Leszek Zduń.

Na kolejny weekend (4-6 czerwca) przygotowaliśmy od dawna zapowiadaną premierę kultowej sztuki „Mayday” w reżyserii Zbigniewa Rybki - absolutne mistrzostwo gatunku. Ta przezabawna historia sprytnego taksówkarza-bigamisty, który w wyniku splotu nieprzewidzianych zdarzeń musi podjąć brawurową akcję ratowania swojego misternego małżeńskiego „rozkładu jazdy”, nieodmiennie wywołuje salwy śmiechu na widowniach pod każdą szerokością geograficzną. W spektaklu zobaczymy m.in. Roberta Rozmusa, Przemysława Redkowskiego i Hannę Konarowską.

Przed wakacjami na afisz powrócą także lubiane przez Państwa „Szalone nożyczki”, czyli teatralna jazda bez trzymanki, spektakl, w którym może się zdarzyć absolutnie wszystko, bo to Państwo decydujecie o przebiegu akcji! Tych z Was, którzy już odwiedzili nasz salon fryzjerski „Szalone nożyczki”, zachęcać nie trzeba (są i tacy, którzy oglądali spektakl po 5-6 razy!). Ci, którzy wciąż mają tę wizytę przed sobą, powinni koniecznie nadrobić zaległości. Zapewniamy, że warto! Mistrz nożyczek Tonio Wzięty czeka w pełnej gotowości, więc zaskoczeń i nowej puli smakowitych żartów nie zabraknie!

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka szykujemy też prezent dla naszych najmłodszych Widzów. Jako pierwszy i jedyny teatr w Polsce stworzyliśmy grę komputerową, inspirowaną niezwykle ciepło przyjętym spektaklem „Mały Książę” w reż. Przemka Żmiejki. Premiera gry odbędzie się 1 czerwca. Dzieciaki będą mogły wspólnie z Małym Księciem przemierzać pustynne stepy, zbierać przedmioty oraz wytwarzać narzędzia, aby zmierzyć się z rosnącymi, wielkimi baobabami! Oczywiście do licznych obowiązków dojdzie także m.in. czyszczenie wulkanów, oglądanie zachodów słońca i pielęgnacja Róży, która… wskaże kolejne misje do wykonania! Kilka godzin świetnej, rozwijającej zabawy! A to nie wszystko…

 

Wybiegając nieco w przyszłość, zdradzimy jeszcze, że w czasie wakacji tradycyjnie zaprosimy Was na cotygodniowe filmowe spotkania pod rozgwieżdżonym niebem, czyli cykl PARKuj Z FILMEM. Pracujemy również nad organizacją letnich warsztatów teatralnych dla dzieci. To tylko kilka najbliższych czekających nas nowości.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko raz jeszcze serdecznie Państwa do nas zaprosić! Czekamy na Was od 29 maja!

Szczegółowy repertuar na nadchodzące tygodnie znajdziecie w zakładce REPERTUAR. Bilety są do nabycia w Kasie Teatru oraz on-line.

Stosując się do wytycznych, informujemy, że widownia na wszystkie spektakle zostaje zmniejszona do 50%, a prezentacje odbywać się będą przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Cieszymy się, że po wielu miesiącach rozłąki spotkamy się z Państwem ponownie! Do zobaczenia w Teatrze Miejskim! heart
Instytucja Kultury Miasta Leszna Instytucja współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Bilety 24 Maskarada

Stopka

Zamknij