Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu

Wyszukiwarka


Menu główneWRACAMY!

11 lutego 2021
{n_title2}
Po długich miesiącach przymusowego zamknięcia spowodowanego pandemią Teatr Miejski powraca do regularnego grania. Czekaliśmy na tę wiadomość bardzo długo, a czekając pracowaliśmy nad nowymi tytułami. Zatem…
Już w marcu zapraszamy na dwie premiery. Pierwszą z nich będzie kultowy „Mayday” w reżyserii Zbigniewa Rybki - absolutne mistrzostwo gatunku, przezabawna historia sprytnego taksówkarza-bigamisty, która nieodmiennie wywołuje salwy śmiechu na widowniach pod każdą szerokością geograficzną. W spektaklu zobaczymy m.in. Roberta Rozmusa i Przemysława Redkowskiego.

Czeka nas także prawdziwy aktorski popis – premiera komedii „Słoneczni chłopcy” w reżyserii Pawła Szumca. We wspólnej produkcji Teatru KTO i Teatru Miejskiego w Lesznie dwaj znakomici krakowscy aktorzy, Jacek Strama i Leszek Piskorz świętować będą swój jubileuszowy sezon pracy artystycznej. Panowie poznali się w PWST w Krakowie, której absolwentami zostali pięć dekad temu.
Bohaterami sztuki są dwaj popularni komicy tworzący duet Słoneczni Chłopcy. Na scenie do łez zabawni i zgrani niczym awers i rewers, w życiu prywatnym serdecznie się nie znoszący i skłóceni na śmierć i życie. Po latach przerwy sędziwi aktorzy otrzymują kuszącą propozycję zarobku i powrotu na szczyty kariery. Muszą tylko (lub aż) spędzić ze sobą trochę czasu. Ale czy będą w stanie?…

Na afisz powrócą także lubiane przez Państwa tytuły, które miały swoje premiery na początku sezonu (tuż przed zamknięciem) i które cieszyły się wśród Was ogromną popularnością, czyli: „Miłość i polityka”, „Mój boski rozwód” i „Mały Książę”.

Mamy też dla Państwa małą (miłą) niespodziankę. Z wielką radością oddamy scenę naszym najmłodszym aktorom – uczestnikom jesiennych warsztatów teatralnych. Razem z dzieciakami zapraszamy na premierowy pokaz spektaklu „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, który przygotowały pod kierunkiem Marka Prałata.

Oczywiście zgodnie z zapowiedziami nie zapominamy także o działalności on-line. Już w piątek 12 lutego o godz. 19.00 polecamy Państwa uwadze internetową premierę „Kartoteki naszej współczesności” w reżyserii Julii Wernio. Jest to projekt, który powstał z potrzeby opowiedzenia naszej codzienności w czasach pandemii. Bohaterami jesteśmy my wszyscy, a miejscem akcji jest Leszno, jego parki, podwórka, place i ulice. Warto zobaczyć!

Szczegółowy repertuar na nadchodzące tygodnie dostępny będzie w zakładce Repertuar.
Stosując się do wytycznych, informujemy, że widownia na wszystkie spektakle Teatru Miejskiego zostaje zmniejszona do 50%, a prezentacje odbywać się będą przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Serdecznie zapraszamy! Cieszymy się, że po wielu miesiącach rozłąki spotkamy się z Państwem ponownie! Do zobaczenia w teatrze! ❤️Instytucja Kultury Miasta Leszna Instytucja współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Bilety 24 Maskarada

Stopka

Zamknij