Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu

Wyszukiwarka


Menu główneJerzy Kluzowicz

Jerzy Kluzowicz
Wybitny pianista i aranżer. W roku 1979 ukończył studia na Wydziale Kompozycji w krakowskiej Akademii Muzycznej. W 1981 r. zdobył II nagrodę w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Kompozytorów. Na co dzień działa w krakowskim środowisku muzycznym i teatralnym. Od 1990 roku pracuje jako pianista w Salonowej Orkiestrze „Camerata” (dawniej przy Polskim Radiu w Krakowie), specjalizującej się w muzyce wiedeńskiej, miniaturach muzyki klasycznej oraz standardach muzyki rozrywkowej w autorskiej aranżacji. Jest autorem ponad 100 aranżacji, ok. 1000 koncertów, w tym wielu realizacji radiowych i telewizyjnych. Współpracuje z teatrami i instytucjami artystycznymi w Polsce, m.in. Kraków, Warszawa, Gdynia, Rzeszów, Radom, Katowice, Poznań, Toruń i zagranicznymi, m.in. Tel Aviv, Wiedeń, Londyn, Paryż.

Przygotował kilkadziesiąt opracowań muzycznych do spektakli teatralnych, kabaretowych oraz kilkunastu widowisk telewizyjnych i słuchowisk radiowych. Bierze udział w wielu koncertach i nagraniach (ponad 20 płyt) w charakterze aranżera i pianisty.

Więcej:
http://www.encyklopediateatru.pl/osoby/7264/jerzy-kluzowicz
Jerzy Kluzowicz


Instytucja Kultury Miasta Leszna Instytucja współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Bilety 24 Maskarada

Stopka

Zamknij