Spektakle

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu

Wyszukiwarka


Menu główneCYBER CYRANO

István Tasnádi
CYBER CYRANO
Data premiery 10 września 2021
 

Opis

Uwaga: podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe.

Rzecz o codzienności współczesnej młodzieży – jej zanurzeniu w wirtualnej rzeczywistości, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz zagubieniu w świecie Internetu, portali społecznościowych, czatów.

Historia nastolatków pokazuje, jak łatwo zatracić własną osobowość, ukrywając się za wymyślonym nickiem, jak można manipulować ludźmi sprzed monitora swojego komputera oraz do jakich tragicznych w skutkach wydarzeń może prowadzić z pozoru niewinna zabawa...
Internet przedstawiony jest tu jako świat nieograniczony, nieskończony i przede wszystkim wykreowany przez ludzi. Świat, który od początku swojego istnienia jest budowany i rozwijany przez każdego, kto ma do niego dostęp. Świat, z którego nigdy nie znika nic, co kiedykolwiek się w nim pojawiło (wgrane, wysłane gdziekolwiek i do kogokolwiek). Jest to z jednej strony przestrzeń niebezpieczna, groźna, tajemnicza i nieprzewidywalna, z drugiej zaś - nieodkryta, dająca nowe możliwości, inspirująca do działania, pobudzająca kreatywność, niezwykle ciekawa i kusząca swą atrakcyjnością. To w niej właśnie bohaterowie dramatu poruszają się swobodnie, z pełną gracją, wdziękiem, swobodą i spokojem, sprawiając wrażenie, jakby rzeczywistość ta była miejscem ich narodzin, domem, azylem.

Spektakl dla młodych widzów, realizowany z wykorzystaniem środków multimedialnych, umożliwiających efektowne łączenie świata rzeczywistego z generowanym komputerowo.

Realizatorzy

Przekład Jolanta Jarmołowicz, Sylwia Bogdańska
Reżyseria Przemysław Żmiejko
Scenografia Bożena Ślaga
Muzyka Filip Sternal
Ruch sceniczny Marcin Rogalski
CYBER CYRANO

Galeria zdjęćInstytucja Kultury Miasta Leszna Instytucja współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Bilety 24 Maskarada

Stopka

Zamknij