Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu

Wyszukiwarka


Menu główneCalineczka (gościnnie Teatr Barnaby z Gdańska)

Tomasz Man
Calineczka
Czas trwania ok. 55-60 min. (bez przerwy)
 

Opis

Czy znacie historię malutkiej dziewczynki, która jest mniejsza od łupiny orzecha?
Jeśli nie, serdecznie zapraszamy Was na spotkanie z Calineczką, bo koniecznie musicie ją poznać.
Przeniesiemy się do baśniowej krainy, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha zarechocze tak głośno, że nawet kret to usłyszy... Co z tego wyniknie? Zobaczcie sami.
Magiczne stworzenia ze świata „Calineczki” wcale nie są takie straszne. Kiedy posłuchacie ich historii, z pewnością się z nimi zaprzyjaźnicie.

„Calineczka” to grany z użyciem marionetek, niezwykle efektowny i zabawny spektakl o miłości, przyjaźni i dziecięcej ciekawości świata. Polecamy i zapraszamy.

Realizatorzy

Tekst i reżyseria Tomasz Man
Lalki Marcin Marzec
Muzyka Tomasz Lewandowski

Obsada

Marcin Marzec

Wokół spektaklu

Z komentarzy facebookowych...
Pięknie zaśpiewane przedstawienie! Momentami troszkę mroczne, kiedy indziej zabawne i wzruszające. Calineczka unosząca się w łunie światła (tuż przed ślubem z Kret-Bergiem), śpiewająca tę swoją smutną historię wyglądała bajecznie. No i te wachlarze - niespotykana scenografia. Super! Nam się bardzo podobało.


… i z recenzji…
Teatr Barnaby dzięki pracy Marcina Marca jest teatrem wyjątkowym. Jego twórca i reżyser tworzy niewielkie spektakle lalkowe dla dzieci, do których wspólnie z Karoliną Michałek przygotowuje śliczne, strugane w drewnie laleczki. Powstają w ten sposób maleńkie dzieła sztuki, marionetki, stanowiące główną, choć nie jedyną, wartość spektakli Teatru Barnaby.
Łukasz Rudziński, „Magia drewnianych marionetek”, trojmiasto.pl, 13.07.2017
Calineczka

Galeria zdjęć
Instytucja Kultury Miasta Leszna Instytucja współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Bilety 24 Maskarada

Stopka

Zamknij