Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Kontrast domyślny - klasyczna wersja serwisu

Wyszukiwarka


Menu główne10.000 widz Teatru Miejskiego w Lesznie

28 lutego 2017
W sobotę 25 lutego 2017 gościliśmy na naszej widowni 10.000 widza. Serdecznie gratulujemy
Kilka słów z portalu elka.pl

Nie lada niespodzianka czekała na widza, który jako dziesięciotysięczny obejrzał spektakl w leszczyńskim Teatrze Miejskim. Zaraz po sobotniej sztuce „Zagraj to jeszcze raz, Sam” poznaliśmy szczęśliwca, któremu wręczono złoty bilet do teatru. Okazała się nim pani Barbara Nowicka ze Śremu.

10 września ubiegłego roku premierą sztuki „Moralność Pani Dulskiej” zainaugurowano działalność Teatru Miejskiego w Lesznie. Od tego czasu na różnych spektaklach gościło już ponad dziesięć tysięcy widzów.

– Panie prezydencie, chciałbym publicznie zameldować, że nasz teatr wykonał normę dokładnie w 104,7 procentach – mówił Błażej Baraniak, dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie.
Wśród publiczności zgromadzonej na sobotnim spektaklu zasiadł jubileuszowy, dziesięciotysięczny widz.

– Jest to osoba, która siedzi w siódmym rzędzie na czwartym miejscu – zdradził Baraniak. Szczęśliwcem okazała się pani Barbara Nowicka ze Śremu, która z rąk prezydenta Łukasza Borowiaka otrzymała złoty bilet, uprawniający do wstępu na wszystkie spektakle do końca sezonu i to dla dwóch osób.

– Spadło to na mnie bardzo niespodziewanie. Może jest to taki uśmiech od losu za moją pięćdziesięcioletnią wierność, którą mam dla teatru. W leszczyńskim Teatrze Miejskim jestem po raz pierwszy. Wyjazd zorganizowała nasza śremska biblioteka. Muszę szczerze przyznać, że jeżeli włodarze wytrwają, to wróżę tej scenie bardzo duże powodzenie. Leszno wyrobiło już sobie markę – przyznała Nowicka, która z pewnością będzie teraz częstym gościem w naszym mieście. Jak stwierdził prezydent Łukasz Borowiak, wynik frekwencji w Teatrze Miejskim to powód do wielkiej dumy.

– Chcę skierować szczególne podziękowania dla Błażeja Baraniaka, Beaty Kawki i całego zespołu, który wykonuje ciężką pracę. Teatr okazał się strzałem w dziesiątkę. Widzimy jak duże jest zainteresowanie. Dziś rozmawiałem z mieszkańcami Wrocławia, którzy przyjechali do Leszna już na kolejną sztukę. Podkreślali, że panuje tu wspaniała atmosfera. To powód do wielkiej dumy – mówił Borowiak.Instytucja Kultury Miasta Leszna Instytucja współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego Bilety 24 Maskarada

Stopka

Zamknij