Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneWŁOCH W SALONIE

29 listopada 2022
{n_title2}

LESZNO 475. BEZ BARIER.

11 GRUDNIA, GODZINA 17:00

Spektakl Teatru KAMBAK pt. „Włoch w salonie" został wyreżyserowany przez Dariusza Taraszkiewicza, który tworzy na wielu scenach teatralnych Polski. Premiera odbyła się 1.10.2022 r. i już podbiła serca widzów we Wrocławiu i poza nim.

Sztuka" Włoch w salonie" autorstwa Huberta Michalaka, to tytuł przewrotnej, prapremierowej komedii napisanej specjalnie dla Teatru KAMBAK. Muzyka została skomponowana na potrzeby spektaklu przez Ignacego Wojciechowskiego, kompozytora młodego pokolenia, mającego na swoim koncie nagrody i wyróżnienia. Nasza nowa sztuka wychodzi naprzeciw misji teatru KAMBAK, którego podstawowym założeniem jest fakt, że na jednej scenie, według równych praw i obowiązków funkcjonują i tworzą teatr aktorzy z niepełnosprawnością i aktorzy zawodowi. Inkluzja różnych środowisk, integracja, wymiana myśli oraz doświadczeń życiowych pozwala stworzyć niespotykaną na skalę światową artystyczną jakość. Celem spektaklu jest również wzrost świadomości społecznej na temat twórczych możliwości osób z niepełnosprawnościami i sposobów ich funkcjonowania w życiu kulturalnym Polski. Spotkanie z teatrem integracyjnym stwarza możliwość do tak ważnej dla społeczeństwa rozmowy o wrażliwości i potrzebach innych, o przełamywaniu barier i stereotypów. Jako profesjonalny teatr w naszym spektaklu, chcielibyśmy wypełnić również podstawową misję teatru związaną z dostarczaniem publiczności rozrywki. Ale rozrywki na najwyższym poziomie, prawdziwe wzruszającej. 

Sztuka ta ukazuje dwie rodziny: mieszkającą we Wrocławiu matkę, samotnie wychowującą dwóch synów i pochodzącego z Como ojca, opiekującego się córką. Obie rodziny postanawiają skorzystać z programu zamiany mieszkań na wakacje. Z powodu niekontrolowanych zbiegów okoliczności zostają zmuszeni do spędzenia nocy w jednym, wrocławskim mieszkaniu. To spotkanie pokaże jak różni i jak podobni są mieszkańcy naszego kontynentu. Kontrasty temperamentów, wrażliwości, kultury, przekonań, różnice w postrzeganiu rzeczywistości innych pokoleń, ważne i niełatwe tematy ale przedstawione w sposób lekki, dostępny z porcją zdrowego śmiechu to atuty tego projektu.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu OFF Polska Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. 

Twórcy:

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Asystent reżysera: Agata Obłąkowska

Scenariusz: Hubert Michalak

Scenografia i kostiumy: Karolina Koniecka 

Muzyka: Ignacy Wojciechowski

Choreografia: Agata Obłąkowska

Reżyseria świateł i dźwięku: Rafał Wortolec 

 

Występują:

Aneta - Beata Lech-Kubańska

Maksymilian - Radosław Wojtas

Aleksander - Andrzej Kusiak

Giacomo - Maciej Mazurkiewicz 

Giulia - Alicja Idasiak / Livia Lewicka

Pizzer, Pani Tosia, Gabryś, Caso - Rafał Kozok

SPEKTAKL ZOSTANIE WYSTAWIONY W RAMACH AKCJI "LESZNO 475. BEZ BARIER".

Darmowe wejściówki do odbioru w kasach teatru oraz MOK-u.
Przejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWW

Stopka

Zamknij