Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneRecital Danuty Błażejczyk

4 marca 2018
{n_title2}
Klub Maskarada, 21. kwietnia 2018, godz. 21:00 wstęp wolny
KRÓLEM SWEGO ŻYCIA BĄDŹ – to pełne optymizmu i radości spotkanie z Danutą Błażejczyk i jej piosenkami.

W programie usłyszeć będzie można wiele piosenek, które specjalnie dla Danuty Błażejczyk napisali najwybitniejsi kopozytorzy i autorzy tekstow- wśród nich: Włodzimierz Korcz, Marek Stefankiewicz, Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła , Mieczysław Jurecki, Wojciech Młynarski, Andrzej Jerzy Masłowski, Jonasz Kofta, Ernest Bryll, Błażej Baraniak. Będą także piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik, Danuty Rinn – można liczyć na NIESPODZIANKI.
Danucie Błażejczyk towarzyszy pianista, kompozytor i aranżer ARTUR GRUDZIŃSKI

Danuta Błażejczyk to jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Poza wspaniałymi warunkami wokalnymi, charakteryzuje ją pogoda ducha i otwartość na drugiego człowieka. Danuta Błażejczyk debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „ Taki cud i miód”. W 2015 roku obchodziła jubileusz XXX – lecia pracy artystycznej.

Koncerty inaugurujące jubileusz odbyły się w Warszawie – Teatr Żydowski i w Busku Zdroju – Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Teatrze Żydowskim w Warszawie i w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Gośćmi specjalnymi była ANNA MARIA JOPEK, ANNA JURKSZTOWICZ, KAYAH, ANNA LUBAŃSKA- mezzosopran, ALICJA MAJEWSKA, KATARZYNA NOSOWSKA, KAROLINA BŁAŻEJCZYK, ANETA FIGIEL, LIDIA KOPANIA. Artystom towarzyszył ARTUR GRUDZIŃSKI BAND I DAREK JANUS BAND.

Danuta Błażejczyk jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach ”Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” „Moniuszkowo” oraz wyprodukowanym przez Teatr Miejski w Lesznie spektaklu “Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu„Lokatorzy”.

Jest założycielką i Prezesem FUNDACJI APETYT na KULTURĘ. Już od 11 lat Fundacja ta opiekuje się uzdolnioną artystycznie młodzieżą oraz realizuje wyjątkowe i ambitne wydarzenia artystyczne. W 2011r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Danuta Błażejczyk otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis – Zasłużonym dla Kultury Narodowej.Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaLogo - SWW

Partnerzy

Przejdź na stronę: Logo Ciesiółka Auto Group

Stopka

Zamknij