Teatr Miejski w Lesznie

Projekt Koffta

Elżbieta Chowaniec
Projekt Koffta
Data premiery 17 czerwca 2017
 

Opis

Powstaniu „Projektu kOFFta” przyświecał szereg zamierzeń, którym twórcy starają się konsekwentnie sprostać. Oprócz wartości rozrywkowych i muzycznych należy do nich nie mniej istotny cel edukacyjny – przybliżenie młodemu pokoleniu twórczości znanego poety lat siedemdziesiątych, Jonasza Kofty.

Tchnienie w jego twórczość świeżości interpretacyjnej upamiętnia wielką narodową literaturę, pozwala zobaczyć portret człowieka, który nie tylko pisał wiersze, ale spełniał się także w innych formach kultury – to jemu zawdzięczamy powstanie nowego gatunku – piosenki aktorskiej, którą doskonale znamy z tytułów takich jak „Jej portret”, „Do łezki łezka”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Radość o poranku” czy „Pamiętajmy o ogrodach”.

Powyższy cel stanowi jeden z najważniejszych, jakie towarzyszyły twórcom „Projektu kOFFta” podczas pracy nad materiałem. Elektroniczne, nowoczesne wersje utworów Kofty są pomostem w dotarciu do młodych osób, którym twórczość wybitnego pisarza jest nieznana…

Aneta Todorczuk-Perchuć – wybitna Artystka, która na scenie spełnia się podwójnie: jako wspaniała Aktorka i Wokalistka. Ukończyła Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec oraz Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Jeszcze przed ukończeniem studiów zadebiutowała w sztuce Jana Englerta na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Później zaczęła występować w największych polskich teatrach oraz wcielać się w wiele ról filmowych, serialowych i dubbingowych. W ostatnim czasie, widzowie mieli okazję zobaczyć Anetę w serialach: ”Rodzinka.pl”, ”Singielka” czy ”Druga szansa”.

Pliki do pobrania:

Realizatorzy

Scenografia i wizualizacje Sylwester Łuczak, Paweł Grześ
Ruch sceniczny Maciej Zakliczyński
Przygotowanie wokalne Anna Grabowska
Kompozycje i aranżacje muzyczne Tomasz Krezymon
Muzycy Tomasz Krezymon (fortepian), Paweł Stankiewicz (gitara), Szymon Linette (perkusja)
Charakteryzacja Dominika Zatońska

Obsada

Aneta Todorczuk-Perchuć
Projekt Koffta

Galeria zdjęć


Beata Ciesielska/PhotoTraffic

VideoPrzejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWWPrzejdź na stronę: Logo - Lexus

Stopka

Zamknij