Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneMADAME PYLINSKA I SEKRET CHOPINA czyta Błażej Baraniak

12 sierpnia 2022
{n_title2}

12 sierpnia

godzina 19:00

12 sierpnia o godz. 19:00 zapraszamy na czytanie adaptacji scenicznej na podstawie jednej z najbardziej osobistych książek Érica -Emmanuela Schmitta "MADAME PYLINSKA I SEKRET CHOPINA".
 
Leszczyńskiej widowni teatralnej Éric-Emmanuel Schmitt jest znany z „Oskara i pani Róży" i „Małych zbrodni małżeńskich".
„Madame Pylinska i sekret Chopina" to powieść napisana w 2018 roku, jedna z najbardziej osobistych, autobiograficznych książek tego pisarza, autora dramatów i scenariuszy filmowych, doktora filozofii, a także reżysera, aktora i muzyka. Jego książki zostały przetłumaczone na 35 języków.
„Jego pierwszym krokiem ku sławie – jak podaje Wikipedia – była »La Nuit de Valognes« (tytuł angielski: »Don Juan on Trial«) wystawiona w 1991 w paryskim teatrze Comédie de Champs-Elysées w reżyserii Jeana-Luca Tardieu i następnie wspierana przez Royal Shakespeare Company. Następna sztuka, »Le Visiteur« (tytuł angielski: »The Visitor«) z 1993, była triumfem, który przyniósł autorowi trzy Moliery (dla najlepszego aktora, odkrycia teatralnego i przedstawienia). Sztuka była tłumaczona i wystawiana na całym świecie. Wersja muzyczna została przygotowana przez Théâtre Impérial de Compiégne i wystawiana w Operze Londyńskiej".
É.-E. Schmitt „opowiada, jak dzięki muzyce i swojej polskiej nauczycielce odkrył, że jego prawdziwym przeznaczeniem jest literatura – pisze polski wydawca ZNAK. – Ta historia pokazuje, że warto dokonywać nieoczywistych wyborów, delektować się każdą sekundą i smakować melodię dni".
SALA KINOWA
WSTĘP BEZPŁATNYPrzejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWW

Stopka

Zamknij