Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneKonferencja naukowa i warsztaty savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnościami

2 grudnia 2022
{n_title2}

LESZNO 475. BEZ BARIER

Konferencja naukowa i warsztaty savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnościami/ w ramach LESZNO 475. BEZ BARIER

Konferencja naukowa – panele dyskusyjne
- Osoba z niepełnosprawnością na rynku pracy
- Osoba z niepełnosprawnością w rodzinie
- Osoba z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej
- Osoba z niepełnosprawnością w mediach
- Osoba z niepełnosprawnością przed lustrem

W trakcie konferencji odbędą się również warsztaty savoir-vivre'u wobec osób z niepełnosprawnościami

Prelegenci:

Jacek Trębecki (dr hab., prof. UEP w Poznaniu). Autor ponad 60 publikacji specjalistycznych: recenzji, rozdziałów w monografiach i podręcznikach, artykułów itd.
Dziennikarz, pracował m.in. w tygodniku Wprost, Cash, Marketing Service i Sezon.
Interesuje się problematyką psychologii PR oraz internal relations. Jest współwłaścicielem agencji public relations Prelite i domu wydawniczego piar.pl, praktykiem w zakresie komunikowania wewnętrznego, kampanii społecznych oraz nawiązywania relacji z mediami. Autor kilkuset strategii PR i szkoleń, pracował dla największych podmiotów w kraju (m.in Orlen, PTC, KGHM, Lasy Państwowe, Kulczyk Holding, Siemens, Henkel) i zagranicy (Rząd Federacji Rosyjskiej, JTT Tobacco, METRO Group). Członek jury branżowego konkursu „Złote Spinacze”. Członek EUPRERA (The European Public Relations Education and Research Association), PTE, PSPR i SAUEP.

Wojciech Otto (dr hab., prof. UAM w Poznaniu). Filmoznawca, medioznawca, dyrektor Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor wielu publikacji na temat polskiego i światowego kina oraz kultury medialnej, w tym książek: Obrazy niepełnosprawności w polskim filmie, Literatura i film w kulturze polskiej dwudziestolecia międzywojennego oraz monografii Zdzisław Maklakiewicz (seria Ludzie Polskiego Kina). Członek jury konkursów filmowych i scenariuszowych, opiekun Młodzieżowego Jury przy Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym Młodzi i Film w Koszalinie. Od ponad dwudziestu pięciu lat aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami, jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat”);

Robert Ogurkis – trener pracy Agencji Zatrudnienia Wspomaganego Bizon z Poznania – Stowarzyszenie Na Tak. Absolwent dwuletniej szkoły psychoterapii gestalt w WSPG w Poznaniu, obecnie student psychologii dzieci i młodzieży – studia II stopnia w WSB w Poznaniu. Dyplomowany psycholog (4-letnie studia licencjackie – VDU w Kaunas oraz UAM w Poznaniu,) oraz kryminolog (2-letnie studia magisterskie na UW w Warszawie). Ukończone również roczne studia podyplomowe na kierunku: negocjacje i mediacje (SWPS w Warszawie).

Monika Hyżyk - nauczyciel, logopeda, terapeuta pedagogiczny. Właściciel i prezes Multieducation "Niewidzialny Świat Leszno". Z pasji i ciekawości świata osoba prowadząca badania naukowe, realizująca projekt mający na celu podniesienie świadomości na temat trudności i wyzwań osób z niepełnosprawnościami w codziennym życiu oraz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Entuzjastka życia.

Arkadiusz Cyprian - człowiek pełen pasji i zapału do życia. Aktywny zawodowo oraz z zamiłowania artysta - malarz ustami. Członek Fundacji Balian Sport, fundacji działającej na rzecz osób z niepełnosprawnościami poprzez działania sportowe.

Jędrzej Antkowiak - prezes prężnie działającego Polskiego Związku Niewidomych koło Leszno. Przewodnik po wystawie Niewidzialny Świat Leszno. Prywatnie mąż, ojciec, dziadek. Człowiek, który nigdy nie widzi problemów. Bierze życie pełnymi garściami i działa na rzecz polepszenia sytuacji osób z niepełnosprawnością wzrokową na terenie miasta Leszna i poza nim.

Zgłoszenia do udziału przyjmuje sekretariat Teatru Miejskiego,
tel. 790 466 699. 
Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaLogo - SWW

Partnerzy

Przejdź na stronę: Logo Ciesiółka Auto Group

Stopka

Zamknij