Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneDzień kobiet w Teatrze. Koncert Tomasza Betki

2 marca 2017
8 marca, godz. 19:00
Dzień Kobiet w Teatrze Miejskim w Lesznie wypełni muzyka autorska kompozytora i pianisty Tomasza Betki, który zaprezentuje muzykę ze swojego ostatniego albumu „Miniatures” (dziesięć krótkich kompozycji w stylu klasyczno-filmowym z elementami harmonii jazz’owej), oraz jego gości: skrzypaczki Kany Yatsuzuka i wokalistki Kasi Kanabus, z udziałem których usłyszą Państwo znane standardy muzyki filmowej, takie jak: „The Umbrellas Of Cherbourg” M.Legrand, „Rosemary’s Baby” K.Komeda, „Last Tango in Paris” G.Barbieri czy „Libertango” A.Piazzolla. Nie zabraknie także lirycznych i romantycznych tematów muzycznych przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Tomasz Betka – pianista, kompozytor, producent. Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w USA, Brazylii i Japonii). Jest autorem muzyki do filmów fabularnych, kabaretów, spektakli tanecznych. Ma w dorobku wiele piosenek i aranżacji w bardzo zróżnicowanej stylistyce muzycznej. Współpracował m.in. z Alicją Węgorzewską, dla której skomponował kilka utworów na płytę „I Colori Dell’Amore”. Nagrywał także z wieloma uznanymi artystami w USA (m.in. Vince Lawrence, Andrea Love, Yvonne Gage, Mira Black.) Aktualnie współpracuje z Teatrem Miejskim w Lesznie, gdzie jest kierownikiem muzycznym spektaklu „Abonament na szczęście”. W 2015 roku nagrał album z utworami na fortepian solo zatytułowany „Miniatures” – dziesięć krótkich kompozycji w klasyczno – filmowym stylu z elementami improwizacji i harmonii jazzowej, które zaprezentuje 8 marca w Teatrze Miejskim w Lesznie.

Kana Yatsuzuka – urodziła się w Osace i na skrzypcach gra od 4. roku życia. W 2012 roku ukończyła staż na Uniwersytecie Soai w Osace, a studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoje umiejętności doskonaliła również w Wiedniu i Salzburgu, gdzie uzyskała Magisterium Muzyczne Uniwersytetu Mozarteum. Na jej dorobek sceniczny składają się liczne koncerty w duetach, trio, kwartetach, kwintetach oraz z orkiestrami symfonicznymi.

Katarzyna Kanabus – studentka III roku pedagogiki na wydziale nauk społecznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Solistka Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie. Zagrała główne role w musicalach „Grease” (Sandy Dumbrowski) oraz „Miss Saigon” (Kim). Wystąpiła w musicalach „Jesus Christ Superstar” oraz „Footloose”. Na scenie Teatru Miejskiego w Lesznie można ją oglądać w spektaklach „Królowa Śniegu” oraz „Zagraj to jeszcze raz, Sam”. Obecnie przygotowuje się do roli Becky w leszczyńskiej wersji musicalu „Tajemnica Tomka Sawyera”.Przejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWWPrzejdź na stronę: Logo - Lexus

Stopka

Zamknij