Spektakle

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneCYBER CYRANO

István Tasnádi
CYBER CYRANO
Data premiery 10 września 2021
 

Opis

Uwaga: podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe.

Rzecz o codzienności współczesnej młodzieży – jej zanurzeniu w wirtualnej rzeczywistości, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz zagubieniu w świecie Internetu, portali społecznościowych, czatów.

Historia nastolatków pokazuje, jak łatwo zatracić własną osobowość, ukrywając się za wymyślonym nickiem, jak można manipulować ludźmi sprzed monitora swojego komputera oraz do jakich tragicznych w skutkach wydarzeń może prowadzić z pozoru niewinna zabawa...
Internet przedstawiony jest tu jako świat nieograniczony, nieskończony i przede wszystkim wykreowany przez ludzi. Świat, który od początku swojego istnienia jest budowany i rozwijany przez każdego, kto ma do niego dostęp. Świat, z którego nigdy nie znika nic, co kiedykolwiek się w nim pojawiło (wgrane, wysłane gdziekolwiek i do kogokolwiek). Jest to z jednej strony przestrzeń niebezpieczna, groźna, tajemnicza i nieprzewidywalna, z drugiej zaś - nieodkryta, dająca nowe możliwości, inspirująca do działania, pobudzająca kreatywność, niezwykle ciekawa i kusząca swą atrakcyjnością. To w niej właśnie bohaterowie dramatu poruszają się swobodnie, z pełną gracją, wdziękiem, swobodą i spokojem, sprawiając wrażenie, jakby rzeczywistość ta była miejscem ich narodzin, domem, azylem.

Spektakl dla młodych widzów, realizowany z wykorzystaniem środków multimedialnych, umożliwiających efektowne łączenie świata rzeczywistego z generowanym komputerowo.

Realizatorzy

Przekład Jolanta Jarmołowicz, Sylwia Bogdańska
Reżyseria Przemysław Żmiejko
Scenografia Bożena Ślaga
Muzyka Filip Sternal
Ruch sceniczny Marcin Rogalski
CYBER CYRANO

Galeria zdjęćLogo - Instytucja Kultury Miasta LesznaLogo - SWW

Partnerzy

Przejdź na stronę: Logo Ciesiółka Auto Group

Stopka

Zamknij