Teatr Miejski w Lesznie

Branoc, Mamo

Marsha Norman
Branoc, Mamo
Data premiery 19 stycznia 2019
 

Opis

Jesse wraz ze swoją matką żyją od lat w toksycznej relacji pod jednym dachem. Obie mocno poharatane przez los, obie uwięzione w rutynie codzienności.
Pewnego poranka córka podejmuje desperacką decyzję, która wstrząsa matką i uruchamia lawinę zdarzeń odkrywających mroczne rodzinne tajemnice.
W interpretacji Sebastiana Chondrokostasa sztuka M. Norman staje się wnikliwym studium depresji, wszechobecnej w XXI wieku, w którym kult piękności, młodości i sławy skazuje słabe jednostki na drwinę i pośmiewisko. Jest również próbą odpowiedzi na pytanie: dlaczego depresja rodzi się tak często w pozornie normalnie funkcjonującej rodzinie.
Spektakl przedstawia relację matka-córka oczami chorej Jesse w wymiarze silnie zabarwionym emocjami i wyjaskrawionym. Jawa miesza się z wyobrażeniem, codzienność nabiera nowych znaczeń, a z pozoru niewinne zdarzenia z dzieciństwa nagle ujawniają swoją moc, mimo upływu wielu lat…

Realizatorzy

Tłumaczenie Rubi Birden
Scenografia, reżyseria światła, Kostiumy Urszula Bartos-Gęsikowska

Obsada

Matka - Ewa Decówna
Jesse - Dorota Kamińska
Alicja Pietruszka
Branoc, Mamo

Galeria zdjęćPrzejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWWPrzejdź na stronę: Logo - Lexus

Stopka

Zamknij