Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneBożena Ślaga

Bożena  Ślaga
Kostiumografka, stylistka, designerka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru.
Przez ponad dekadę pracowała w agencjach reklamowych jako art director. Zdobywczyni wielu nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach, za rozwiązania kreatywne i efektywność reklam, które współtworzyła.

Od kilku lat projektuje kostiumy dla teatru. W 2015 spektakl „Sześć wcieleń Jana Piszczyka”, z jej kostiumami, zdobył Złotą Maskę 2015 za najlepszy spektakl teatralny.
Zajmuje się również stylizacją do sesji zdjęciowych i filmów reklamowych. Jestem autorką scenografii do teledysków i filmów krótkometrażowych. Prowadzę twórcze warsztaty teatralne dla dzieci, gdzie uczy kreatywnego podejścia do tematu projektowania.

Projektowała m. in. dla: Greenpeace, Niebieskiej Linii, Amnesty International, PAH, Hortexu, Tymbarku, Wedla, Procter&Gamble, Reckitt Benckiser, Opery Narodowej w Warszawie, Toyoty, Pulsu Biznesu, Pepco, Samsunga, Discovery, Eris, Teatru Syrena w Warszawie, Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, Teatru Polskiego w Bielsku­-Białej, Teatru Wybrzeże w Gdańsku.
W życiu zawodowym stawia na intuicję i twórcze działanie.
Bożena  Ślaga


Przejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWWPrzejdź na stronę: Logo - Lexus

Stopka

Zamknij