Teatr Miejski w Lesznie

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneAKTORZY I WIDZOWIE POMAGAJĄ – spektakl charytatywny – KOMEDIA W CIEMNO

16 stycznia 2018
{n_title2}
SZANOWNI PAŃSTWO 17 lutego 2018 r. o godzinie 16:00 serdecznie zapraszamy na specjalny spektakl charytatywny na rzecz fundacji im. DARII TRAFANKOWSKIEJ. Dochód ze spektaklu zotanie przekazany na pomoc PANI MAGDALENIE PIEKORZ.
Cegiełki moża zakupic tylko i wyłącznie w kasie Teatru Miejskiego w Lesznie. Cena cegiełki (1 miejsce na widowni): minimum 40 złotych.

PETER SHAFFER „Black Comedy”

„KOMEDIA W CIEMNO”
TŁUMACZENIE – MACIEJ STROIŃSKI

REŻYSERIA – JAROSŁAW BIELSKI
SCENOGRAFIA – BEATA KAWKA, BŁAŻEJ BARANIAK
KOSTIUMY – JOLA ŁOBACZ
REŻYSERIA ŚWIATŁA – EWA GARNIEC
ASYSTENT REŻYSERA – DANIEL MOSIOR

OBSADA:
  • Brindsley Nowak – Michał Kocurek
  • Carol Melkett – Sandra Drzymalska
  • Pani Furnival – Kastarzyna Krzanowska / Izabela Noszczyk
  • Pułkownik Melkett – Mariusz Saniternik
  • Harold – Karol Wróblewski
  • Clea – Katarzyna Głogowska
  • Chodorow – Marek Prałat
  • Potanin – Grzegorz Gierak
Niedziela wieczór, do młodego rzeźbiarza schodzi się rodzina, sąsiedzi i kupiec (plus była kochanka). Ale jest problem: nie ma prądu. Wszystko dzieje się po ciemku. My wszystko widzimy, bo gdy oni chodzą w mroku, na scenie panuje jasność (i na odwrót). Widzimy, co robią ludzie, gdy myślą, że ich nie widać… „To będzie jakaś masakra. Ja już to widzę. Teksańska masakra piłą mechaniczną” – powiada główny bohater.

Angielska jednoaktowa farsa, ale napisana przez „poważnego” dramatopisarza,wielkiegoPeteraShaffera, autora m.in. słynnego Amadeusza. Powstała w 1967 roku jako zabawny kontrapunkt do Panny JuliiAugusta Strindberga – a brzmi, jakby ją napisano wczoraj, dzięki nowemu tłumaczeniu przygotowanemu specjalnie dla Teatru Miejskiego w Lesznie przez Macieja Stroińskiego, krytyka teatralnego. Reżyseruje Jarosław Bielski, znany już leszczyńskiej publiczności z wystawienia Ślubu. Na scenie zobaczymy wspaniałą obsadę, po części już w naszym teatrze zadomowioną, m.in. Katarzynę Krzanowską, Mariusza Saniternika, Karola Wróblewskiego, Izabelę Noszczyk, Katarzynę Głogowską i Sandrę Drzymalską. W roli głównej Michał Kocurek, wybitny aktor Teatru Nowego w Poznaniu.Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaLogo - SWW

Partnerzy

Przejdź na stronę: Logo Ciesiółka Auto Group

Stopka

Zamknij