Teatr Miejski w Lesznie

Warsztaty teatralne dla dzieci

29 września 2020
{n_title2}
Serdecznie zapraszamy dzieci zainteresowane kontaktem ze sceną do udziału w warsztatach, które ruszają w naszym teatrze już od października.
W trakcie zajęć, wykorzystując formę zabawową, przybliżymy dzieciom podstawowe pojęcia związane ze sceną i pokażemy, jak powstaje spektakl. Ćwiczenia zogniskowane będą wokół podstawowych zadań aktorskich - pracować będziemy nad ruchem, swobodą zachowania się na scenie, interpretacją tekstu, sposobami pamięciowego opanowania materiału i dykcją.
W ramach zajęć wspólnie z dziećmi przygotujemy przedstawienie oparte na sztuce uznanej i utytułowanej autorki dziecięcej Marty Guśniowskiej - "O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce".
Zajęcia prowadzić będzie aktor leszczyńskiego Teatru Marek Prałat.

Dzieci chętne do udziału w warsztatach zapraszamy na przesłuchanie, które odbędzie się w Teatrze Miejskim w poniedziałek 5 października o godz. 17.00

Uprzejmie prosimy o wcześniejsze przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: eduteatr@teatrmiejskileszno.pl

Warsztaty adresowane są do uczniów szkół podstawowych.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu "Edukacja kulturalna" realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.{text}{text}

Stopka

Zamknij