Spektakle

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneTylko jeden dzień

Martin Baltscheit
Tylko jeden dzień
Data premiery 14 czerwca 2019
 

Opis

Pewnego razu Lis i Dzik, dwoje zgranych przyjaciół, obserwują jak z jajka wykluwa się mała Jętka Jednodniówka. Ponieważ jak powszechnie wiadomo owady te żyją tylko jedną dobę, przyjaciele nie chcąc unieszczęśliwiać nowo narodzonej (trochę przez przypadek, a trochę zrządzeniem losu) wymyślają zabawę, która odwraca rzeczywistość. Przekonują Jętkę, że to nie ona, a Lis, jest stworzeniem, któremu został tylko jeden dzień życia. Muszka razem z Dzikiem organizuje Lisowi jego „ostatnie” chwile w taki sposób aby mógł jak najwięcej przeżyć, nauczyć się i zobaczyć (m.in.. doprowadza do przezabawnego ślubu z Dzikiem oraz narodzin dziecka). Jednak prawda prędzej czypóźniej zawsze wychodzi na jaw…

Tekst w nienachalny, okraszony ciepłym humorem sposób mówi o śmierci, nie tylko tej dotyczącejbliskich nam osób, ale również naszej własnej. Istotne jest to jak i z kim przeżyjemy czas, który jest nam dany, bez względu na to czy będzie on trwał 100 lat, czy tylko jeden dzień.

Tekst został opublikowany w 34. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży wydawanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Realizatorzy

Tłumaczenie z języka niemieckiego Lila Mrowińska-Lissewska
Reżyseria Dorota Abbe
Scenografia i kostiumy Grupa Mixer
Muzyka Grzegorz Mazoń
Asystentka reżysera Izabella Nowacka
Tylko jeden dzień

Galeria zdjęć


Maciej Zakrzewski


Przejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWW

Stopka

Zamknij