Spektakle

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główne



Shirley Valentine

Willy Russell
Shirley Valentine
Czas trwania 70 min. (bez przerwy)
Data premiery 15 września 2018
 

Opis

Sztuka Willy’ego Russella to błyskotliwy, pełen humoru monolog czterdziestoletniej „kury domowej”, która pewnego dnia ze zdumieniem uświadamia sobie, że marnuje czas, prowadząc życie, którego nigdy nie chciała, że głęboko pogrzebała swoje marzenia i mimochodem zabiła w sobie radosną, pełną planów dziewczynę, stając się szarą i smutną auto-matką.
Czy Shirley znajdzie w sobie odwagę i siłę, by wreszcie pójść za głosem serca i spróbować coś zmienić? I co, jeśli się nie uda?…
Doskonałe poczucie humoru, zawarte w tekście, jest wymarzone dla aktorek z talentem komediowym, nie dziwi zatem dlaczego monodram Izabelli Noszczyk odniósł sukces. Bawi i wzrusza. Budzi refleksje. Zachwyca maestrią teatralnej interpretacji. Polecamy.

Realizatorzy

Opracowanie muzyczne Damian Neogenn – Lindner
Scenografia, reżyseria światła Sebastian Nowicki

Obsada

Shirley Valentine Izabela Noszczyk

Wokół spektaklu

Z recenzji…

Jest taki spektakl, który oglądam po raz kolejny, i kolejny i za każdym razem tak samo go przeżywam. Śmieję się do łez i wychodzę z teatru z obolałą przeponą. To „Shirley Valentine” Willy'ego Russela, czyli opowieść o 42-letniej kobiecie z długoletnim stażem małżeńskim. Bohaterka w ciągu 1,5-godzinnego monologu z kury domowej, przeistacza się w spełniającą swoje marzenia kobietę.
Widziałam monodram z Krystyna Jandą w roli głównej. Widziałam też Izabelę Noszczyk jako Shirley.
I choć pierwsza dama polskiego teatru to dla mnie mistrzyni, Izabela Noszczyk, znana szerokiej publiczności z roli Adeli Wyrwał w serialu „Na Wspólnej”, podobała mi się bardziej. Jest jakby stworzona do roli, przaśna, zabawna i wzruszająca.
Joanna Krężelewska, „Głos Koszaliński”, 1.07.2011

Izabela Noszczyk doskonale odnalazła się w roli Shirley Valentine, kobiety, która pragnie zmian, która ma większe aspiracje, niż noszenie siatek z zakupami i wymyślanie dań obiadowych dla męża, od dawna widzącego w niej już tylko służącą.
Mistrzowsko opanowany aktorski warsztat: nienaganna dykcja, umiejętność wyważenia podawanego tekstu, pozornie potoczny sposób narracji, umiejętność operowania emocjami i nawiązywania kontaktu z widzem, powodują, że misternie utkana Shirley, nie tylko bawi, ale i wzrusza, nikogo nie pozostawiając obojętnym wobec treści płynących ze sceny. Nieczęsto spotykana reakcja widowni, polegająca na osiągnięciu stanu nieomal całkowitej empatii, zarówno tej poznawczej, jak i emocjonalnej świadczy o tym, że opowieść Russella w wydaniu Noszczyk dociera w głąb dusz zapatrzonych i zasłuchanych w nią mężczyzn i kobiet.
(…) Z tego przedstawienia wychodzi się z lekkim sercem i łzawym okiem.
Agnieszka Kiełbowicz, Dziennik Teatralny Katowice, 22.01.2014
 
Nagrody:
Wyróżnienie dla Izabeli Noszczyk za „odwagę stania się Shirley Valentine” na XI Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim.

Nagroda Specjalna Jury – Spinka Manufaktury dla Izabeli Noszczyk na Pierwszym Łódzkim Festiwalu Monodramu „Mono w Manu”
Shirley Valentine

Galeria zdjęć


Video



Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaLogo - SWW

Partnerzy

Przejdź na stronę: Logo Ciesiółka Auto Group

Stopka

Zamknij