Spektakle

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneSeksmisja

Juliusz Machulski
Seksmisja
Data premiery 26 października 2018
 

Opis

Po 35 latach od kinowej premiery ,,Seksmisja” została przeniesiona na sceniczne deski. Premiera teatralna miała miejsce 26 października 2018 roku w Teatrze Miejskim w Lesznie. Nie ma wątpliwości, że nakręcona w 1983 roku przez Juliusza Machulskiego ,,Seksmisja” jest filmem kultowym. Wystarczy chociażby wspomnieć, że w roku 2008 została wybrana przez czytelników magazynu ,,Film” ,,Polską Komedią Stulecia”. Leszczyński teatr przez kilka miesięcy zabiegał o zgodę na wystawienie ,,Seksmisji” na swojej scenie. Wreszcie Juliusz Machulski zaakceptował pomysł i od razu ruszyły przygotowania. Ponieważ obsada ,,Seksmisji” jest dość liczna, dlatego teatr zdecydował się na przeprowadzenie castingu.

W odpowiedzi napłynęło prawie 200 zgłoszeń, z czego na przesłuchania zaproszono około 60 zawodowych aktorek i aktorów. Do Leszna przyjechali absolwenci praktycznie wszystkich szkół teatralnych w Polsce, w tym także kierunków lalkowych i muzycznych. Część z nich ma już na swoim koncie doświadczenia teatralne, w tym występy na scenach renomowanych teatrów. Grali także w serialach, filmach, reklamach. Zgłosili się przede wszystkim młodzi artyści – tuż po szkole lub z kilkuletnim doświadczeniem. Nie zabrakło jednak aktorów z dużo większym doświadczeniem, a także osób pochodzących z regionu – z Leszna i Góry. Przesłuchania trwały dwa dni. Głos decydujący przy wyborze obsady miała Joanna Drozda, której dyrektor Teatru Miejskiego w Lesznie powierzył wyreżyserowanie ,,Seksmisji”.

Tytułowe męskie role Alberta i Maksa grają Piotr Wątroba i Bartosz Mikulak, a ich finałowe partnerki – Lamię i Emmę – Angelika Kujawiak i Weronika Asińska. Do udziału w spektaklu reżyserka Joanna Drozda zaprosiła także bardzo znaną i cenioną aktorkę– Dorotę Stalińską, która gra Bernę, szefową Archeo– jednej z organizacji podziemnego państwa kobiet.

– Chcę, aby sceniczna wersja ,,Seksmisji” była przedstawieniem zachowującym wszystko to, co najważniejsze w scenariuszu filmowym Juliusza Machulskiego, ale w wykonaniu młodych aktorów – zaznacza reżyserka, Joanna Drozda

Realizatorzy

Adaptacja na podstawie scenariusza Juliusza Machulskiego Joanna Drozda i Wojciech Kaniewski
Scenografia Jana Łączyńska i Marta Kozera
Kostiumy Jola Łobacz,
Asystentka Kostiumografa Ola Kołodziejska
Muzyka Daniel Pigoński
Wideo Wojtek Kaniewski
Światło Ewa Garniec
Plakat Marta Frej

Obsada

Jej Ekscelencja: Mateusz Wiśniewski
Dr Berna: Dorota Stalińska
Dr Tekla: Alona Szostak
Maksymilian Paradys: Bartosz Mikulak
Albert Starski: Piotr Wątroba
Lamia Reno: Angelika Kujawiak
Emma Dax: Weronika Asińska
Letta Fau/Lowia Ol: Wioletta Kopańska
Polia Moria: Paula Głowacka
Lessna Ags: Agnieszka Gołaszewska
Dr Yanda: Jolanta Banak
Profesor Doktor Wiktor Kuppelweiser: Miłosz Pietruski
oraz
Sylwia Achu, Adrianna Izydorczyk, Olga Madejska, Julia Biesiada, Małgosia Glapiak i Gabrysia Bodzińska, Julianna Gołaszewska
Seksmisja

Galeria zdjęćPrzejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWW

Stopka

Zamknij