Spektakle

Przejdź do: Wersja kontrastowa
Przejdź do: Youtube
Przejdź do: Instagram
Przejdź do: FaceBook
Przejdź do: Wersja kontrastowa

Wyszukiwarka


Menu główneProjekt Koffta

Elżbieta Chowaniec
Projekt Koffta
Data premiery 17 czerwca 2017
 

Opis

Powstaniu „Projektu kOFFta” przyświecał szereg zamierzeń, którym twórcy starają się konsekwentnie sprostać. Oprócz wartości rozrywkowych i muzycznych należy do nich nie mniej istotny cel edukacyjny – przybliżenie młodemu pokoleniu twórczości znanego poety lat siedemdziesiątych, Jonasza Kofty.

Tchnienie w jego twórczość świeżości interpretacyjnej upamiętnia wielką narodową literaturę, pozwala zobaczyć portret człowieka, który nie tylko pisał wiersze, ale spełniał się także w innych formach kultury – to jemu zawdzięczamy powstanie nowego gatunku – piosenki aktorskiej, którą doskonale znamy z tytułów takich jak „Jej portret”, „Do łezki łezka”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Radość o poranku” czy „Pamiętajmy o ogrodach”.

Powyższy cel stanowi jeden z najważniejszych, jakie towarzyszyły twórcom „Projektu kOFFta” podczas pracy nad materiałem. Elektroniczne, nowoczesne wersje utworów Kofty są pomostem w dotarciu do młodych osób, którym twórczość wybitnego pisarza jest nieznana…

Aneta Todorczuk-Perchuć – wybitna Artystka, która na scenie spełnia się podwójnie: jako wspaniała Aktorka i Wokalistka. Ukończyła Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec oraz Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Jeszcze przed ukończeniem studiów zadebiutowała w sztuce Jana Englerta na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Później zaczęła występować w największych polskich teatrach oraz wcielać się w wiele ról filmowych, serialowych i dubbingowych. W ostatnim czasie, widzowie mieli okazję zobaczyć Anetę w serialach: ”Rodzinka.pl”, ”Singielka” czy ”Druga szansa”.

Pliki do pobrania:

Realizatorzy

Scenografia i wizualizacje Sylwester Łuczak, Paweł Grześ
Ruch sceniczny Maciej Zakliczyński
Przygotowanie wokalne Anna Grabowska
Kompozycje i aranżacje muzyczne Tomasz Krezymon
Muzycy Tomasz Krezymon (fortepian), Paweł Stankiewicz (gitara), Szymon Linette (perkusja)
Charakteryzacja Dominika Zatońska

Obsada

Aneta Todorczuk-Perchuć
Projekt Koffta

Galeria zdjęć


Beata Ciesielska/PhotoTraffic

VideoPrzejdź na stronę: Logo - Instytucja Kultury Miasta LesznaPrzejdź na stronę: Logo - SWW

Stopka

Zamknij